Консультації в сфері ЗЕД

cons

Консультації в сфері ЗЕД

Зовнішьоекономічна діяльність є специфічною сферою економічних міжнародних відносин. Розпочати імпортно-експортні операції варто лише після вивчення нормативної бази та після консультацій в сфері ЗЕД у досвідчених фахівців.

Традиція та практика здійснення зовнішньоекономічних операцій суттєво відрізняється від правил внутрішньої торгівлі й регулюється, в тому числі, й нормами міжнародного права.

Складання зовнішньоекономічного договору (контракту).

Контракт є основою будь-якої зовнішьоекономічної операції. Вимоги, щодо форми, змісту, суттєвих умов, що мають міститись у договорі визначені чинним законодавством України, зокрема Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України №201 від 06/09/2001р. “Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)”.

Крім стандартних вимог контракт має містити ряд пунктів, що стосуються тих чи інших аспектів операції, характеристик товару, вимог чинного митного й валютного законодавства.

Визначення коду товару згідно з УКТЗЕД.

Код УКТЗЕД має важливе значення для обчислення та нарахування митних платежів при імпортно-експортних операціях. А також для визначення діючих заходів нетарифного регулювання, щодо товару, при його переміщенні через митний кордон України. Для визначення коду УКТЗЕД потрібно надати такі документи:

  • зовнішньо-економічний договір;
  • комерційні та товаространспортні документи;
  • нормативну та технічну документацію – ГОСТ, ДСТУ,ТУ, тощо, технологічний регламент, технічний опис, паспорт, інструкція, керівництво з експлуатації, результати лабораторних випробувань, специфікації, сертифікати якості, відповідності, безпеки, каталоги, креслення, фотознімки.

Застосування преференцій, пільг, правила оформлення сертифікату EUR1.

Митні пільги та преференції є важливим інструментом тарифного регулювання. Митні пільги — це встановлене законодавством звільнення товарів що переміщаються через митний кордон України, від митних платежів. Пільги також визначаються як встановлені на умовах взаємності або в односторонньому порядку пільги щодо переміщуваних через митний кордон товарів у вигляді повернення раніше сплаченого мита, звільнення від сплати мита, зниження ставки мита, встановлення квот на преференційне ввезення (вивезення) товарів.
З 01 січня 2016 року в рамках Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, митниці ДФС здійснюють видачу сертифікатів з перевезення форми “EUR.1” при експорті товарів з України до країн ЄС. Сертифікати з перевезення товарів з України за формою “EUR.1” видаються на товари, що експортуються до країн ЄС та які задовольняють вимогам Протоколу 1 до Угоди.

Акредитація підприємства в митних органах України

Кваліфіковані фахівці допоможуть вам підготувати пакет документів для акредитації на митниці, скласти заяву для постановку на облік та отримати витяг з реєстру осіб, що здійснюють операції з товарами у визначені чинним законодавством строки.

Особливості поміщення товарів в обраний митний режим.

Бажаєте працювати з іноземними партнерами, але не маєте достатньо інформації – телефонуйте!
+38(096) 545-46-77